Drukuj

20160424 DSC00579kierznowskiKonkurs Grand Prix trzynastej Majówki z koniem zakończył się zwycięstwem Huberta Kierznowskiego.
 
Parkur ustawiony na stosunkowo małej arenie hipodromu majówki okazał się bardzo wymagający. Do tego swoje zrobiła ciasna norma czasu. Do rozgrywki zakwalifikowało się jedynie pięć par.


Hubert Kierznowski na klaczy Darinosa wykonał ryzykowny skrót, który przesądził o jego wygranej. Szybsza od zawodnika z SKJ Kietlów była Małgorzata Ciszek-Lewicka, jednak przez jedną zrzutkę na ostatniej przeszkodzie ostatecznie zajęła miejsce trzecie. Druga pozycja przypadła juniorce, Julii Klinge na klaczy Lili Marlene.

Mimo, że pogoda w tym roku nie była idealna, zawody na os. Szczepankowo-Spławie odwiedziła liczna rzesza fanów jeździectwa i Majówki z koniem. Poza konkursem Grand Prix widowiskowe były zmagania sobotniego wieczoru przy sztucznym oświetleniu na konkursie dla dzieci (Smerfy kontra reszta świata bajek) w którym wygrała Aleksandra Osuch na wałachu Jacob z KJ Podkowa Gruszczyn.

W konkursie barier, czyli potęgi skoku triumfowali Małgorzata Ciszek-Lewicka na koniu Nakita i Jacek Bobik na wałachu Achileus pokonując 170 cm.