Drukuj

Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła nie tylko wygrał konkurs Grand Prix, ale też zajął w nim trzecie miejsce.

Zawodnicy zagwarantowali publiczności niezwykle emocjonującą rozgrywkę konkursu Grand Prix, w której wystartowało siedem par. Na dwóch koniach zakwalifikował się do niej Dawid Rakoczy. Pierwszy przejazd na wałachu Hatoki dał reprezentantowi klubu Profil Piła prowadzenie. Jednak jego klubowy kolega, Martin Rozynek na Catoki w pięknym stylu przekroczył celowniki 0,20 sekundy szybciej. Jako przedostatni na parkur ponownie wyjechał Dawid Rakoczy na Sanczo i tym razem po pełnym przeglądzie sytuacji poprawił nie tylko swój poprzedni wynik, ale i wynik przeciwnika. Tym samym sięgnął on po zwycięstwo. 

Dawid Rakoczy

- Wróciłem tu po 10 latach przerwy. W 2007 roku jeszcze jako zawodnik Agro-Handlu startowałem w konkursie Top Four. Publika jak zwykle mobilizowała nas do rywalizacji. Chciałbym też bardzo pozytywnie ocenić organizację i podłoże, jakie przygotował organizator - powiedział zwycięzca konkursu Grand Prix, Dawid Rakoczy.

 

W konkursie Speed Cup 120 cm najszybszy okazał się Łukasz Brzóska z KJ Miralex Jakubowo na 7-letniej klaczy Fleur. Drugie miejsce zajął Mieszko Dąbrowski na Efronie, a trzecie Paulina Gryciak na Czarnuli.

Wyniki TUTAJ

Fot. Asia Bręklewicz