Drukuj

Już w ten weekend 13-14 maja na poznańskim osiedlu Szczepankowo-Spławie odbędzie się XIV Majówka z Koniem. 

W programie sportowym znalazło się aż 13 konkursów. Najciekawszy sobotni, to konkurs o wzrastającym stopniu trudności, który po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany w bardzo atrakcyjnej formule - z dwoma jokerami. 

Hubert Kierznowski 2016

W niedzielę uwaga kibiców jeździectwa skupi się na Grand Prix Majówki, a jego wysoki poziom gwarantować będą tacy jeźdźcy jak m.in. Łukasz Brzóska z KJ Miralex Jakubowo, Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła, Łukasz Krajewski z KJ Agro-Handel, Jacek Bobik z LKS Dragon Nowielice,  Jan Kurek z Fundacji Kaczyna, czy też zeszłoroczny zwycięzca Hubert Kierznowski z KJ Kietlów. Majówka to jak zawsze nie tylko sport, ale i szereg innych atrakcji. Gwiazdą pokazów będzie Paweł Jachymek z Lublina, który ze swoim koniem Wicher zaprezentują niezwykłą przyjaźń, zaufanie i współpracę pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. 

Widowiskowy będzie napewno konkurs dla dzieci na kucach, które wystąpią w bajkowych przebraniach i do tego w walce na czas będą musiały same sobie wymyślić trasę przejazdu na przypadkowo rozrzuconych po parkurze przeszkodach. 

Rada osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki zaprasza wszystkie dzieci na darmowe przejażdżki na kucykach (w sobotę w godzinach: od 13.00 do 15.00 i od 16.00 do 18.00, w niedzielę w godzinach: od 12.00 do 14.00 i od 15 do 17.00). Na obrzeżach hipodromu nie zabraknie innych, festynowych atrakcji, jak place zabaw, straż pożarna i stoiska gastronomiczne. 

Na zdjęciu Hubert Kierznowski, który wygrał Grand Prix Majówki z koniem w roku 2016.

Fot. Asia Bręklewicz